Další peníze již směřují na rekondiční pobyty

1 231 500 ,- Kč pro návrat úsměvů na dětské tváře
21. Srpen 2018

Díky všem lidem s velkým srdcem, díky obcím, firmám a našim sponzorům se nám letos již podařilo rozdělit mezi děti více jak 1,2 mil. Kč. Navštívili jsme některé letošní rekondiční pobyty dětí a moc rádi jsme sledovali, jak se jim po těžké léčbě vracejí na tvář úsměvy a jak si vychutnávají každičký okamžik svého života. Bylo radost sledovat jak se těší na svezení na Josefově vysokém kole.

Konkrétně jsme letos poslali organizátorům rekondičních pobytů :Haimě Ostrava FN- 200 000 ,- Kč; Haimě Praha - Motol 300 000 ,- Kč; Krtkovi Brno FN - 300 000 ,- Kč; Slunečnímu  paprsku Praha - 100 000 ,- Kč; Šanci Olomouc FN - 200 000 ,- Kč; Nemocnici Jihlava 50 000 , - Kč; malé Erice na léčebný pobyt 50 000 ,- Kč; rekondiční pobyt Obrovi 31 500,- Kč.

 

Z nadačního fondu Krtek nám Irena Korvasová Čánská poslal tento krásný text:

"Finanční částky darované nadačním fondem Na kole dětem používá Nadační fond dětské onkologie KRTEK na úhradu nákladů spojených s pobytovými rekondičními akcemi, které organizuje a zajišťuje pro děti po onkologické léčbě. Jde o čtrnáctidenní letní tábor, zimní týdenní pobyt a pobytovou týdenní akci pro náctileté v zahraničí. Ročně je díky daru nadačního fondu Na kole dětem podpořeno přibližně 100 dětí a dospívajících, kteří prošli náročnou onkologickou léčbou. Pobytové akce pro děti od 6 do 15 let (letní tábor, zimní pobyt) jsou pro léčené děti zdarma. Náklady na jedno dítě činí přibližně 7000,- Kč. Nadační fond dětské onkologie KRTEK tyto pobyty organizuje, plně zajišťuje personálně a pro léčené děti také plně hradí. Týdenní pobyt v zahraničí pro dospívající, kdy činí náklady na jednoho účastníka přibližně 15000,- Kč, hradí Nadační fond dětské onkologie KRTEK z velké části, účastníci přispívají částkou 3000,- Kč. Nadační fond dětské onkologie KRTEK si velmi váží pomoci a podpory, kterou mu nadační fond Na kole dětem poskytuje a bez které by bylo uspořádání pobytů pro děti po onkologické léčbě výrazně komplikovanější, ne-li nemožné.

Onkologické onemocnění i některé aspekty léčby jsou spojeny s vysokou mírou stresu, únavy a zhoršenou kvalitou života  - během léčby především ve smyslu sociální izolace. Kvalita života dětí po absolvované onkologické léčbě je zásadním způsobem spojena s kvalitou vztahů v rodině i s vrstevníky. Péče Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK o děti a dospívající proto pokračuje i po ukončení léčby, kdy se děti vyrovnávají s jejími následky, jako je znemožnění školní docházky a běžných dětských aktivit během léčby, narušení emocionální rovnováhy, ztráta sociálních kontaktů a v některých případech i sociální a ekonomický propad celé rodiny.

Pobytové akce podporují návrat dětí do běžného života šetrným obnovením fyzických sil, zlepšováním komunikačních dovedností, poskytováním pocitu sounáležitosti a bezpečí v kolektivu vrstevníků s podobnou zkušeností, získáváním nového sebevědomí v interakci s širším okolím.

Pro ilustraci připojujeme krátký text, jehož autorkou je šestnáctiletá Johanka. Dopis adresovala sociální koordinátorce Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK, jako poděkování za umožnění účasti na týdenním pobytu dospívajících ve Francouzské Provence v létě roku 2017.

 

Ahoj Katko,

moc děkuji za super zájezd do Provence. Pořád jsem tomu nemohla věřit, že fakt jedu. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli mě pan profesor pustí, protože jsem měla furt nějaké komplikace. Nakonec se to povedlo a já jsem si to se všemi strašně moc užila. Nejlepší ale bylo moře, moje první v životě!!! Na to nikdy nezapomenu. A taky vy všichni jste byli super, jak jste se o nás starali. S děckama jsem pořád v kontaktu a hlavně s Nikčou si teď hodně píšu. Už jsme se domlouvaly, že s Krtečkem zase pojedeme. A třeba i jako vedoucí, až nám bude osmnáct. Ahooooj,

Johanka "

 

Děkujeme všem za podporu a jsme moc rádi, že můžeme alespoň trochu pomoci.

 

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Rada města Znojma. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!