24. etapa - Tour d´Europe

20. Červenec 2017
Lihula - Kuresaare

Než se stačíme sbalit, přijíždí na místo našeho ubytování starší pán. Vystupuje z auta, dáváme se do řeči. Vyjde najevo, že to je majitel a že je to soukromý hospodář a že toto je něco jako vodácký kemp. Rozvyprávěl se o své minulosti a i tom, že také sportoval. Loučíme se a vydáváme se směr Virtsu. K trajektu přijíždíme za pět minut dvanáct. Ve dvanáct se jede. Je to o fous. Plavba trvá přibližně půl hodiny. Při výjezdu z trajektu na ostrov Muhu si Ivan počká, až se vyprázdní jeden jízdní pruh v lodi, nasedá na kolo a s hlavou vztyčenou vyjíždí ven. Pomocnicím v kuchyni padají přepravky z ruky, obsluha organizace výjezdu aut přestává organizovat a asi z poloviny zbylých aut v lodi je vidět blikání fotoaparátů. Myslím si, že jestli se řekne, že někdo něco dělá s grácií, tak to je právě teď.

Jsme na ostrově Muhu a pokračujeme na větší ostrov Saaremaa. Oba ostrovy spojuje umělý násep. Přijíždíme k obchodu, kde nakupujeme potraviny. Při východu ven slyšíme češtinu. Kontaktuje nás mladý pár a říkají, že jsou zde na kolech už druhý týden. Není zde tak často slyšet češtinu a vždy nás potěší, když se někdo zastaví. Jedeme dále na jih prozkoumat ostrov. Při jedné pauze čekám o kus dál na Ivana a po příjezdu mi říká: "hele, přinesl jsem ti tři oříšky pro Popelku" a v ruce drží větvičku s lískovými ořechy a pokračuje: "šaty tam nejsou, jen dvoje ponožky a slipy." Říkám:"to jsi vybral správně, nevím, co bych tady dělal s šaty." Postupně jsme se dostali k největšímu městu ostrova Kuresaare. Před městem jsme se ubytovali v něčem podobném kempu, kde bylo spíše více chatek a restaurace. Tentokrát jsme nevařili a dopřáli si večeři. Před večerkou si Ivan ještě zahrál košíkovou a stále poskytujeme další a další informace o naší cestě a projektu Na kole dětem.

24. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Lihula - Kuresaare
20. Červenec 2017

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Rada města Znojma. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!