28. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

24. Červenec 2017
Helsinki - Kuovola

Finský kemp, který jsme navštívili je poznat na první pohled. Dřevěné stavby natřené do vínova, bílá okna i dveře a k tomu sauna. Tento slouží zároveň i jako přístaviště plachetnic na dosti rozlehlém prostranství. Při příjezdu nás nikdo nekontaktoval. Ráno se také nikdo neobjevil. Přemýšlíme, kde asi máme zaplatit. Teprve při výjezdu si všimneme malého kafé baru. Jdeme se zeptat. Ano, to je to místo, kde se platí. Již dříve jsem slyšel od lidí, kteří navštívili Finsko, že jsou zde lidé takoví, že zkrátka věří, že ten druhý udělá to co je třeba. Pokud bychom odjeli bez placení, asi by si toho nikdo ani nevšiml. Ale my udělali to, co je třeba.

Cesta nás vede souběžně s dálnicí až do města Forsby, kde se odkláníme na sever. Dostáváme se na silnici číslo 6, která má výborný povrch, je dostatečně široká a okolí lemují ploty asi z důvodu zabránění možné kolize s losy. Začíná lehce pršet a je 15,5 stupně. Což mně připomnělo, že snad kromě Estonska, vždy po našem příjezdu pršelo v každé zemi. S proměnlivým deštěm je to dneska celý den. Po sto kilometrech jízdy, téměř samou krajinou, se cítíme oba unaveni z toho nevlídného počasí. Ubytování se naskýtá za městem Kuovola, kde se nachází kemp s názvem Tykkimäki. U příjezdu zjišťujeme, že kromě kempování je zde také agua-park s mnoha dalšími možnostmi vyžití. Jen ve 14 stupních se nikdo venku nekoupe.

Pouze Ivan, ale ve sprše, který dnes v tom málo vlídném počasí ujel 116 km.

28. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Helsinki - Kuovola
24. Červenec 2017

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Libor Střecha – starosta Hodonína, Mgr. Ondřej Výborný – město Holice, Starosta Mgr. Pavel Paschek – město Hlučín, Starosta Mgr. Petr Borecký – město Úvaly, Starosta Petr Kopínec – Vrbno pod Pradědem, Rada města Znojma – Znojmo, JUDr. Bohumil Šimek – Jihomoravský kraj, Záštita obce Kněždub, Starosta Zdeněk Kofent – obec Družec, Starosta Mgr. Jan Čižinský - Praha 7, Starosta Mgr. František Lukl – Kyjov, Starosta Ing. Jiří Skořepa – Rychnov pod Kněžnou, Starosta Ing. Václav Kubín – Králíky, Náměstek PhDr. Igor Hendrych, Ph.D – Opava, Rada města – Bystřice pod Hostýnem, Starosta Ing. Tomáš Svoboda – Kynšperk nad Ohří, Starosta Mgr. Antonín Jalovec – Cheb, Radní hl. města Prahy Mgr. Milena Johnová udělila Záštitu hlavního města Prahy. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!