29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

25. Červenec 2017
Kuovola - Juva

Je 16,5 stupně pod mrakem. Dostávám zprávu, že to v Čechách není o moc lepší. Opouštíme Tykkimäki a jedeme hlavní silnicí směr Mikkeli. Je to silnice první třídy, přesto na ní není takový provoz, jako jinde na hlavních tazích. Název Finsko země tisíců jezer je velmi příhodný. Cesta se vine každou chvíli podle nějakého jezera. Na některé je vidět, jiné je za stromy, u dalšího je odpočívadlo, aby se dalo i dobře fotit. Je zde ještě něco. Jakmile člověk vystoupí z auta, aby se porozhlédl, tak se v trávě objeví právě zrající lesní jahody. Je jich v této části docela hodně. Ale tu největší pro sebe objevil Ivan. Viz foto. S příjezdem do Finska se objevily také načervenalé skály. Netvoří hory co do výšky, ale vykukují z jezer, jsou v lesích, často jsou skrze ně vytesány průsmyky pro silnice. Je to jiná krajina než Pobaltí. A pro jízdu na kole je to každou chvíli táhle nahoru a zase dolů. Docela dřina. 

Za městem Mikkeli se odkláníme více na východ. Zde je již velký provoz a v určitém úseku i zákaz jízdy kol. Vše se daří vyřešit, avšak přicházející déšť nikoliv. Sedáme si společně do auta a čekáme, co bude. Po půl hodině se na chvíli zklidňuje. Proto pokračujeme v cestě. Záhy se vrací a při opakující se jízdě nahoru a dolů to hodně ubírá sil. Na chvíli nás rozveselil pán, co zastavil, když jsem čekal na Ivana a vyptával se na všechno možné. Pak popojel, aby si jej vyfotil, jak jede na kole. A tak se ho ptám, zda je novinář a on, že ne, že je jen hodně zvědavý člověk. Je z Irska a ve Finsku má chalupu.  Zajímavá kombinace. Před městem Juva se objevují dva kempy. Do prvního se jedu podívat autem a raději se hned obracím zpět. Druhý je o 5 km dál. V cíli je to 144 km. Ubytujeme se, uvaříme polévku a znovu začíná pršet. Ještě, že má kemping ve vybavení kuchyň a malou jídelnu. Tam doděláváme zbytek večeře a v jídelně zůstáváme až do večerky.

29. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Kuovola - Juva
25. Červenec 2017

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Libor Střecha – starosta Hodonína, Mgr. Ondřej Výborný – město Holice, Starosta Mgr. Pavel Paschek – město Hlučín, Starosta Mgr. Petr Borecký – město Úvaly, Starosta Petr Kopínec – Vrbno pod Pradědem, Rada města Znojma – Znojmo, JUDr. Bohumil Šimek – Jihomoravský kraj, Záštita obce Kněždub, Starosta Zdeněk Kofent – obec Družec, Starosta Mgr. Jan Čižinský - Praha 7, Starosta Mgr. František Lukl – Kyjov, Starosta Ing. Jiří Skořepa – Rychnov pod Kněžnou, Starosta Ing. Václav Kubín – Králíky, Náměstek PhDr. Igor Hendrych, Ph.D – Opava, Rada města – Bystřice pod Hostýnem, Starosta Ing. Tomáš Svoboda – Kynšperk nad Ohří, Starosta Mgr. Antonín Jalovec – Cheb, Radní hl. města Prahy Mgr. Milena Johnová udělila Záštitu hlavního města Prahy. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!