30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

26. Červenec 2017
Juva - Kerimaki

Opouštíme město Juva. Chvílemi jemně mží, ale dá se v tom jet. Je to znova nahoru, dolů. Kdo by sem chtěl jet na kole, tak ať trochu dopředu potrénuje. Opět projíždíme krajinou plnou jezer a lesů a mezi tím uvažuji, jak je důležité při cestování setkávat se se správným nastavením symbolů, aby se v nich každý zorientoval. Jsme zvyklí chodit na ona místa podle symbolů panáček/panenka. Ale v jednom kempingu byla uprostřed recepce a vpravo sprchy s wc se symbolem panáčka i panenky. A totéž bylo z levé strany. Protože se v tom nikdo neorientoval, tak všichni chodili všude. Možná je pan majitel šprýmař a čeká v recepci, jak se kdo zachová. Včera při nákupu jsem potřeboval zvážit okurek. Na váze nápisy pro ovoce a zeleninu jen ve finštině, což mně moc nepomohlo a k tomu jakési obrázky jednotlivých druhů zeleniny v tak zvláštních obrysech, že si do teď nejsem jistý zda jsem skutečně vážil to, co jsem kupoval. Říkám si, že pokud by to bylo správně vyobrazeno, tak to přece každý pochopí. Není tomu tak. Ráno se umývám v pánském oddělení, kde všechny symboly jsou nakresleny správně, přesto tam vstupují dvě děvčata, ve věku kolem deseti let a vydávají se směr WC. Možná jim to jen nikdo nevysvětlil.

Dostáváme se do města Salvonlinna. Je to moc pěkné město rozprostírající se podél břehu jezera. Na jeho konci je postaven jezerní hrad. Procházíme se po promenádě ze středu města, kolem přístavu a slunce, jako by si své paprsky schovávalo pro nás až sem. Vyčasilo se. Ani se nám odsud nechce. Dále se vydáváme do městečka Kerimaki, kde se nachází největší dřevěný kostel světa. Na parkovišti potkáváme českou rodinu a jsme rádi, že i zde je slyšet čeština. I v Savonlině byli Češi. Městečko leží na břehu jezera Puruvesi. Po prohlídce kostela zvažujeme, že na státní hranice to máme 100 km, což nám stačí na zítřejší etapu. Proto se rozhodneme zůstat zde, kde sice není ubytováni, ale je tady malý přístav se zázemím pro plachetnice. Parkujeme na okraji přístaviště a máme krásný výhled po jezeře. Protože jsme zde dříve než jindy, beru si kolo a jedu prozkoumat okolí.

30. etapa - Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Juva - Kerimaki
26. Červenec 2017

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Libor Střecha – starosta Hodonína, Mgr. Ondřej Výborný – město Holice, Starosta Mgr. Pavel Paschek – město Hlučín, Starosta Mgr. Petr Borecký – město Úvaly, Starosta Petr Kopínec – Vrbno pod Pradědem, Rada města Znojma – Znojmo, JUDr. Bohumil Šimek – Jihomoravský kraj, Záštita obce Kněždub, Starosta Zdeněk Kofent – obec Družec, Starosta Mgr. Jan Čižinský - Praha 7, Starosta Mgr. František Lukl – Kyjov, Starosta Ing. Jiří Skořepa – Rychnov pod Kněžnou, Starosta Ing. Václav Kubín – Králíky, Náměstek PhDr. Igor Hendrych, Ph.D – Opava, Rada města – Bystřice pod Hostýnem, Starosta Ing. Tomáš Svoboda – Kynšperk nad Ohří, Starosta Mgr. Antonín Jalovec – Cheb, Radní hl. města Prahy Mgr. Milena Johnová udělila Záštitu hlavního města Prahy. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!