Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

30. Červenec 2017
Pobyt v Petrohradu

Vydáváme se poznat Petrohrad. Je neděle a všude velká spousta lidí. Říkám Ivanovi: "vidíš jaká jsi celebrita, kolik lidí tě zde vítá". Ale skutečnost je jiná. Petrohrad slaví 320 let od založení námořní flotily. Na řece Něvě se objevují vojenská plavidla, je přítomen i prezident. Policie staví provoz na vjezdu z dálnic do města a kolony rostou a rostou až jsme v jedné z nich také uvízli. Ještě, že před námi jede Valerij s rodinou, jenž nás doprovází na místa, která stojí za to navštívit. Nad hlavou nám létají vojenské letky, zvedají se mosty a do města vplouvají křižníky a další plavidla. My se mezi tím vydáváme do Petrodvorce. Stojí na vyvýšeném místě a pod ním hlavní fontána se sochami zlatem potaženými. Zrovna tak kopule na střechách. Je to silný zážitek. Dále od této fontány pokračuje park s mnoha dalšími stavbami, které jsou také pastvou pro oči. Za parkem je moře.

Jsme zvaní na oběd a následně přejíždíme do středu města. Ty vzdálenosti v tak velkém městě znamenají přejezdy desítky kilometrů. S ohledem na svátek námořníků je zde hlava na hlavě. Parkujeme a loučíme se. Dále využíváme knižního průvodce městem.  Procházíme Nevskij pospekt, jdeme kolem Zimního paláce, prohlížíme a fotíme  chrámy, sochy a vojenská plavidla na řece. Říkáme si, že je potřeba vidět také Auroru. Za tou však musíme několik kilometrů. Paradoxem doby je, že za touto lodí, která odstartovala běh dějin poněkud jinak, stojí po sto letech na břehu komplex budov na níž jsou velké nápisy Samsung a Kia motors.

Je již dost hodin na to, abychom se vrátili k našemu hostiteli. Naše navigace, byť s nejnovější aplikací na Rusko, ne všechno zná a tak po chvíli bloudění nás u silnice čeká náš přítel Valerij se svou manželkou. Ptají se nás jak se nám v Petrohradě líbilo. Říkáme, že velmi. Co udiví na první pohled je ta rozloha. Ten obrovský prostor, na kterém žije tolik lidí. Dále je to množství opravených a zachovalých památek a také ta doprava ve městě po nových nebo opravených silnicích. Skoro všude čtyři a více pruhů. Kolem cest čisto a posečeno.  A stále se něco buduje. Ještě dlouho si povídáme o historii i současnosti města. I o chystaném mistrovství ve fotbale. Dostává se nám opět té nejlepší péče jakou jsme si jen mohli představit.

Tour d´Europe - do Petrohradu na vysokém kole

Pobyt v Petrohradu
30. Červenec 2017

Záštita projektu 2019

genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý, Ph.D. - policejní prezident, PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D. - radní hlavního města Prahy, JUDr. Markéta Vaňková - primátorka statutárního města Brno, Ing. Tomáš Macura, MBA - primátor statutárního města Ostravy, Oldřich Bubeníček - hejtman Ústeckého kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. - hejtman Moravskoslezského kraje.  Mgr. Dalibor Blažek - starosta města Aš, PeadDr. Jiří Kulhánek- starosta města Kadaně, Mgr.Bc. Zdeňka Blišťanová - starostka města Jeseník, Ing. Jiří Lukášek - starosta města Rousínova, Jiří Čunek hejtman Zlínský kraj, Ing Antonín Hanák - starosta obce Terezín, Libor Střecha – starosta Hodonína, Mgr. Ondřej Výborný – město Holice, Starosta Mgr. Pavel Paschek – město Hlučín, Starosta Mgr. Petr Borecký – město Úvaly, Starosta Petr Kopínec – Vrbno pod Pradědem, Rada města Znojma – Znojmo, JUDr. Bohumil Šimek – Jihomoravský kraj, Záštita obce Kněždub, Starosta Zdeněk Kofent – obec Družec, Starosta Mgr. Jan Čižinský - Praha 7, Starosta Mgr. František Lukl – Kyjov, Starosta Ing. Jiří Skořepa – Rychnov pod Kněžnou, Starosta Ing. Václav Kubín – Králíky, Náměstek PhDr. Igor Hendrych, Ph.D – Opava, Rada města – Bystřice pod Hostýnem, Starosta Ing. Tomáš Svoboda – Kynšperk nad Ohří, Starosta Mgr. Antonín Jalovec – Cheb, Radní hl. města Prahy Mgr. Milena Johnová udělila Záštitu hlavního města Prahy. Prohlédněte si záštity pro rok 2019 zde. 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

SMO Otrokovice - Stavební výroba, zemní práce, doprava a služby
Nadace ČEZ - poskytování nadačních příspěvků
Interflex s.r.o. – specialista na betonové podlahy
MetLife pojišťovna a.s. - poskytovatel životního pojištění
Kaláb - stavební firma

Partneři

ALFUN a.s.
UniCredit Bank - bankovní produkty a služby
RACHA KOVO SPORT s.r.o.
Qualiform - certifikace, znalectví a stavební expertízy
Ing. Petr Koukal - computer, penzion, badminton
Obchodní zastoupení firmy RI OKNA a.s.
Buchlovské hory
Bizmark - reklamní agentura
Comtherm Brno - komponenty pro plynová zařízení
Zábojník - výroba cementového zboží
Hervis - kola, obuv, oblečení a fitness
AK Dent - stomatologické centrum
Maximum Party Service - cateringový servis
Kavárna Adria - caffé restaurant
Manager Team Brno - produkční a umělecká agentura
Ing. Ilona Heligrová - daňový poradce a účetní
TK Sport - prodej a servis jízdích kol
Kubica - návrhy a realizace reklamy
Na kole dětem Vysočinou - cyklojízda
Josef Zimovčák

© nakoledetem.cz 2016, webdesign opti-mystic.cz | webmaster megahosting.czPodpořte nás i Vy!