14.etapa Tour de France 2013

12. Červenec 2013

První náročnější kopce, dojezd do Lyonu a zítra dvacetikilometrový výstup na Mont Ventoux. Josef Zimovčák a spol. mají po třech dnech v nohách na Tour de France na 600 kilometrů, když dnes absolvovali čtrnáctou etapu měřící 191 kilometrů. 

I přes to, že oproti předchozím dvěma dnům, kdy se jelo především po rovině, musela skupina zdolat hned sedm vrchařských prémií třetí a čtvrté kategorie, byl Josef Zimovčák spokojen a nadšen. „Na dnešní den jsem čekal, jelikož to byla jedna z těch lepších etap. Skutečně mě to bavilo a ověřil jsem si, že moje tělo to zvládá,“ řekl po dojezdu do cílového města čtrnácté etapy patron projektu Na kole dětem Josef Zimovčák. 

Spokojenost panovala i u nejmladšího jezdce týmu, šestadvacetiletého Ondřeje Fedoročka. „Dneska to velice pěkná etapa. Byl velký zážitek, když jsme projížděli horskými prémiemi a lidé nás povzbuzovali,“ dodal člen týmu, jenž jede na Tour již od Nice. 

Díky pěknému počasí, které ve Francii panuje, byla trať čtrnácté etapy opět obklopena davy fanoušků, kteří si Josefa Zimovčáka nevěřícně fotili a neustále ho hnali kupředu. Někteří dokonce vyvolávali jeho jméno. Skupina opět narazila i na kolobežkáře z Tour Kick 2013, kteří absolvují na svých strojích celou Tour, a se Zimovčákem několik kilometrů drželi krok.  

Zítra však na všechny čeká skutečná lahůdka- nejdelší etapa měřící 242 kilometrů zakončená dvacetikilometrovým výstupem na legendární Mont Ventoux. Zimovčák se však boje proti hoře nemůže dočkat. „Strašně se na to těším, jelikož to bude dvacet kilometrů mezi lidmi,“ dodal Zimovčák. 

Pavel Jahoda

Fotogalerie 

foto: © Ivo Dvořák

14. etapa Tour de France 2013