9.etapa: Rychnov nad Kněžnou - kriterium

Trasa: Rychnov nad Kněžnou – Kunvald – Neratov – Olešnice v Orlických horách - Deštné v Orlických horách – Rychnov nad Kněžnou
Délka trasy: 101 km


5.6.2020 - pátek

Netradičně dnes dojedeme do stejného města odkud startujeme. Start bude u hotelu Studánka a pojedeme do Orlických hor. První zastávka bude v Kunvaldu. Budeme stále mírně stoupat a další zastávka bude v Neratově. Prohlédneme si místní kostel se skleněnou střechou a ochutnáme občerstvení připravené místním Sdružením Neratov, které pomáhá lidem s postižením, či jinak znevýhodněným. Pokračovat budeme do Orlického Záhoří, kde překročíme hranice do Polska a pojedeme souběžně s hranicí přes horské středisko Zieleniec až na další hraniční přechod Čihalka u Olešnice v Orlických horách. Zde bude malá terénní vložka, protože cca 500 m zde musíme překonat po lesní cestě, než se opět dostaneme na asfalt. Po této novince v programu cyklotour zastavíme v Olešnici v Orlických horách. Další zastávka je v Deštném v Orlických horách. Projedeme kolem Ateliéru zvonaře a hrnčířky, kde nám již odlili mnoho krásných zvonů a přes kopec s názvem Luisino údolí se vydáme na poslední část dnešní cesty. Zpět do Rychnova to už bude více méně z kopce, a tak si jízdu pěkně užijeme.

Itinerář etapy

Start    8:00

Rychnov nad Kněžnou hotel Studánka

9:15 -   9:45

Kunvald - pomník padlých

10:30 - 11:00

12:50 - 13:20

14:00 - 14:30

Neratov

Olešnice v Orlických horách - Náměstí

Deštné v Orlických horách

Cíl        16:00

Rychnovnad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou hotel Studánka – Blatiny – Javornice – Slatina nad Zdobnicí – Kameničná – Kunvald    20 km

Kunvald – Bubnov – Bartošovice v Orlických horách - Neratov      12 km

Neratov – Nová Ves – Černá Voda – Orlické Záhoří – přejezd do Polska – Mostowice – Lasówka - Zieleinec – přejezd do ČR – Olešnice v Orlických horách – 32 km ( 18 km po polském území)

Olešnice v Orlických horách – Polom – Sedloňov – Deštné v Orlických horách        10 km

Deštné v Orlických horách – Luisino údolí – Zdobnice – Hláska – Jaroslav – Městská Habrová – Rychnov nad Kněžnou 

Podrobnou trasu najdete zde.

Profil etapy