Ivan Burkert pokořil Pico del Veleta

21.9.2023

Ivan Burkert cestou do Granady projížděl přes Sierra Nevadu a tak zamířil i na Pico del Veleta. Pico del Veleta je druhá nejvyšší hora v pohoří Sierra Nevada, které se nachází v jižním Španělsku, přesněji v autonomním společenství Andalusie. Toto pohoří je součástí betického pohoří a nabízí nádhernou alpskou krajinu s množstvím hor, ledovcových jezer a horských cest.
Pico del Veleta samotný je vysoký 3 396 metrů nad mořem a tím pádem je druhou nejvyšší horou Španělska po horu Mulhacén, která se nachází také v Sierra Nevadě.
Dostal se s vysokým kolem až na samotný vrchol hory, kde panovalo velmi větrné počasí a tak jízda na vysokém kole byla velmi obtížná.

Nyní posbírá síly a pojede na jih k moři, směr Malaga a Gibraltar.
Ať přeje počasí a kola se točí.

18.9.2023

Ivan Burkert pokračuje ve své cestě. Projel Barcelonou, kde mu bohužel nepřálo počasí a tak byla návštěva jen velmi krátká. Kdo z vás by si chtěl prohlížet pamětihodnosti Barcelony v bouřce mezi blesky? Dále pokračoval na jih, kde se počasí umoudřilo, navštívil Valencii včetně oceánia a nyní již směřuje svoje úsilí ke Grenadě. Přejme mu pěkné počasí a ať se kola točí.

14.9.2023

Ivan Burkert pokračuje ve své cestě. Projel už celou Francii podél Středozemního moře a včera dorazil přes Pas de la Casa do Andory. Dnes se ale již opět začal vracet ve Středozemnímu moři a pokračuje na Barcelonu. Zdraví všechny své příznivce do Čech.