Na kole dětem Vysočinou 2022

Trasa: Telč - Třešť - Jihlava - Batelov - Telč
Délka trasy: 77 km

V pondělí 12. září byla otevřena na úřadě pokladnička z 12. ročníku Na kole dětem Vysočinou. Obsahovala krásných 28.310 Kč. Všem dárcům mnohokrát děkujeme.  Všechny prostředky byly vloženy na účet nadační sbírky a budou použity pro malé pacienty, jejich zpříjemnění pobytu v nemocnici a rekondiční pobyty.

10.9.2022 sobota Telč

12. ročník Na kole dětem Vysočinou je u konce. Ačkoliv předpověď neslibovala nic zvláštního, tak to opět vyšlo skvěle. Náměstí Zachariáše z Hradce bylo ráno zalité sluncem a nic nenapovídalo tomu, že by dnes mělo celý den pršet. Předpověď počasí sice asi někoho odradila, ale ten udělal chybu, že nejel. No před startem se sešlo na 130 cyklistů. I politiků s místními kořeny zde bylo hodně. V 10 hodin nás z pódia, kromě paní Peichlové - vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Telč, přivítal i starosta Telče Vladimír Brtník, předseda senátu České Republiky Miloš Vystrčil, místostarosta telče Pavel Komín, radní pro kulturu kraje Vysočina Roman Fabeš, primář dětského oddělení nemocnice Jihlava Martin Zimen a samozřejmě nechyběl Josef Zimovčák. Padlo pár vřelých slov a mohli jsme vyrazit. Silnice u Horní brány se opravuje a tak jsme obkroužili náměstí a vyjeli na trať Dolní branou. Josef diktoval příjemné tempo.Cesta vesele ubíhala. Mohli jsme opět pozorovat, jak se zdejší lesy bohužel změnily za poslední dobu spíše na mýtiny a za chvilku jsme byli v Třešti. Přivítal nás pan starosta Vladislav Hynk, který pak s námi pokračoval až do Batelova. Nicméně občerstvení bylo skvělé a pauza také všem svědčila. Udělali jsme si tradiční fotku u místních slunečních hodin a vyrazili směr Jihlava. Po malé terénní vložce v Salavicích, kde stále kopou kanalizaci, jsme už za chvilku byli v Jihlavě. Zde jsme si pochutnali již na tradičních bagetách, protože bylo poledne. Přivítal nás  náměstek primátorky pan Petr Ryška a předal šek. Jihlava bude v příštím roce etapovým městem cyklotour a už se sem těšíme.  Z Jihlavy nás opět čekal drobný výjezd na kopeček u Rounku a pak nevšední přejezd hráze vodní nádrže Hubenov, kam se normálně jet na kole, ani jít pěšky nedá. Za chvilku jsme už byli v Batelově. Zdejší hasiči se o nás vždy dobře starají a bylo tomu tak i dnes. Poslední zastávka, poslední odpočinek a už před námi byla poslední část cesty. Po 16 hodině jsme byli zpět na náměstí v Telči. Počasí nám přálo celý den, bylo sice většinou pod mrakem, ale kapky se nám důsledně vyhýbaly, a tak i když všude okolo pršelo, tak celá cyklojízda proběhla bez deště.  V Telči během dne pršelo, ale na náš příjezd se počasí opět vylepšilo a vítalo nás sluníčko. Závěrečné proslovy, poděkování Martina Zimena za předaný šek 160 tis. Kč  a tradiční tombola.  Ceny z tomboly byly rozdány šťastným majitelům a mohli jsme se loučit.  Tak zase za rok naviděnou při 13. ročníku Na kole dětem Vysočinou. 

Teď již jen budeme netrpělivě čekat na to, kolik se vybralo do zapečetěné pokladničky.

Fotogalerie

Na kole dětem Vysočinou 2022

12. ročník NA KOLE DĚTEM VYSOČINOU

v sobotu 10.9.2022 startujeme v 10:00 hodin v Telči

Také letos, 10.září 2022, se uskuteční tradiční charitativní projížďka Na kole dětem Vysočinouv s vysokým kolem v čele. Po roční pauze uvidíme v čele pelotunu opět  Josefa Zimovčáka, a na vysokém kole pojede i Martin Kvintus, stejně jako tomu bylo na Žďárských vrších. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov  do Batelova, kde se cyklisté občerství a doplní energii před cestou zpět do Telče. Celková délka trasy je 77 km. Nezapomeňte se registrovat na https://www.nakoledetemvysocinou.cz ať můžeme zajistit dostatek občerstvení. Více na: https://www.nakoledetemvysocinou.cz/

Záštitu 112. ročníku poskytla primátorka Jihlavy Karolína Koubová, starosta Třešti Vladislav Hynk a starosta Telče Vladimír Brtník.

Další akce v Telči o víkendu 10.-11. září 2022

plakát ke stažení