Na kole dětem Žďárskými vrchy 2019

Trasa: Žďár nad Sázavou - Svratka - Sněžné - Nové Město na Moravě - Žďár nad Sázavou
Délka trasy: 67 km

5. ročník Na kole Žďárskými vrchy je minulostí

Žďárskými vrchy projelo více než 430 cyklistů

10. Srpen 2019

Krásný sobotní den si ve Žďárských vrších užilo více jak 430 cyklistů. Organizátor celé akce Aleš Wasserbauer dokázal zařídit skvělé počasí téměř bez deště a přilákat spoustu cyklistů. Peloton se táhl do ohromné, krásné dálky a připomínal velmi dlouhého hada. U Pilské nádrže se  ve Žďáru nad Sázavou sešlo mnoho skvělých lidí v čele s Josefem Zimovčákem a Alešem Wasserbauerem. Jeden šlapal na vysokém kole a druhý jen jednou nohou, protože tu druhou mu vzala rakovina. Oba jeli  včele velmi početného pelotonu. Vyrazili jsme vstříc 62 km dlohé trase Vysočinou. První zastávka byla ve Svratce, kde nás přivítali skvělým občerstvením, množstvím banánů i tekutin, které si naše těla v tomto letním slunci žádala. Po krátké přestávce jsme vyrazili směrem na Sněžné. Místní buchty  (ty pečené) a místní škvarková pomazánka se staly za předchozí 4 ročníky vyhlášenými a mizí po stovkách. Všichni se sem těšili a dosytosti se i najedli. Pokračovali jsme směr Nové Město na Moravě. Za Kadovem jsme ale museli chvilku počkat, než přes silnici profrčí nejrychlejší závodníci Kola pro život a pak pokračovali dále. V Novém Městě na Moravě byla pohodová atmosféra a poslední přestávka. Pak už jsme se stočili zpět směrem do Žďáru nad Sázavou. V cíli organizátor celé akce Aleš Wasserbauer poděkoval všem účastníkům a sponzorům za podporu. Peníze půjdou na dětská oddělení nemocnic v Jihlavě a Novém Městě na Moravě. Pokladnička, do které házeli přítomní dobrovolné startovné bude rozpečetěna a sečtena na krajském úřadě až v pondělí. O výsledku budeme informovat. Už nyní se těšíme na příští rok  na 6. ročník. Velké poděkování patří i policii České republiky, městským strážníkům i kluků na motocyklech, kteří se skvěle starali o naší bezpečnost celý den. Trasu si můžete prohlédnout zde.


pozvání

5. ročník charitativní cyklojízdy pro širokou veřejnost startuje ve Žďáru nad Sázavou z Pilské nádrže 10.8.2019 v 9:30. Registrace bude probíhat od 8:00. Přidejte se k charitativní cyklo jízdě a podpořte svojí účastí děti, které se léčí s onkologickými onemocněními. Akci zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista šlapající jednou nohou, kterému byla amputována noha ve stehnu během léčby rakoviny.

Startovné  je dobrovolné. Více informací najdete na stránkách https://www.zdaracidetem.cz/.

Cílem pelotonu bude Žďár nad Sázavou kde proběhne předání šeku s vybranou finanční částkou. Celou trasu v čele pelotonu pojede Aleš Wasserbauer šlapající jednou nohou a mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák. Od začátku trasy poputuje s pelotonem zapečetěná kasička, kam může kdokoliv přispět. Přispět mohou účastníci dobrovolným startovným. Dále bychom chtěli ukázat a motivovat všechny, že i s handicapem se dá sportovat, například jezdit na kole. 

Někomu se může trasa zdát jako dlouhá, ale na trase budou zastávky pelotonu v partnerských městech spojené s odpočinkem, kde promluví zástupce partnerského města a Aleš Wasserbauer, autor projektu Na kole dětem Žďárskými vrchy. Cílem pelotonu bude pak rekreační areál Pilák ve Žďáru nad Sázavou.  Registrace není povinná, ale pomůže organizátorům když budou vědět přibližný počet účastníků. Registrace zde.