Na kole dětem ze Štěpánova po Hané

31.července 2021

Další letošní akcí byla charitativní cyklojízda Na kole dětem ze Štěpánova po Hané. Jak název akce předurčuje start a cíl byl ve Štěpánově  u Sokolovny.

Milan Kolomazník s manželkou připravili další projekt, kde výtěžek byl věnován nadačnímu fondu Na kole dětem na podporu onkologicky nemocných dětí. Projekt Na kole dětem Ze Štěpánova po Hané je charitativní cyklojízda, jejíž start byl 31.7. 2021 v 9.30 hod. Trasa je zvolena tak, aby účastníci této akce poznali co nejvíce krás Hané a chtěli se na ta krásná místa znovu co nejdříve vrátit. Trasa začíná ve Štěpánově u sokolovny, pak se pokračovalo další zastávkou v Litovli na náměstí, pak Arboretum Bílá Lhota - zde účastníci zasadíli strom pro nadaci, hrad Bouzov, Javoříčko - zde byl zasazen strom k uctění památky vypálení obce, zámek Náměšť na Hané, Olomouc Horní náměstí a zpět do Štěpánova.

Po celou dobu jel v čele pelotonu Josef Zimovčák na vysokém kole.
Zúčastnilo se téměř osmdesát cyklistů, kteří si užili krásný slunečný den an krásných místech za skvělého letního počasí..

Souběžně s touto cyklojízdou ve Štěpánově probíhal sportovně kulturní den pro celou rodinu.

Vystoupil zde Michal Nesvadba, Železný Zekon, folklorní soubor Hanačka, kapela Acoustic Lumen, parkour Ostrava ADD lead, ženský pěvecký sbor Bobule. Byly i soutěže pro děti a rodiče, skákací hrad a další.

Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana pan Zacha a také primátor města Olomouce pan Žbánek.

19.00 Acoustic Lumen

Během dne bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, malování na sádru a další.