XXVII. PRAŽSKÁ MÍLE

6. listopadu 2021

Již po 27. se sešli velocipedisté z Českého klubu velocipedistů 1880 a další příznivci tohoto sportu na Letenské pláni, aby se rozloučili s letošní sezonou. Všechny přivítal předseda Českého klubu velocipedistů 1880 Jan Králík, páni velocipedisté předvedli své tradiční reje pánů velocipedistů, všichni zúčastnění velocipedisté projeli trať Pražské míle, proběhla i jízda na pomalost “Letenský šnek“ a na závěr se všichni společně i vyfotili.

Na Letné se, poprvé od operace srdce, svezl na vysokém kole i Josef Zimovčák. Mezi velocipedisty jsem zaznamenali i Ivana Burkerta, Dušana Mihela a další tváře, které pravidelně potkáváme v pelotonu Cyklotour Na kole dětem.

Na Letné panovalo nádherné podzimní počasí, modré nebe a vše krásně zalité sluncem. Reje pánů velocipedistů přenášela Česká televize přímým přenosem ve svém zpravodajství, k vidění byly krásné stroje, a to jak velocipedy, tak historická silniční kola. Nachystáno bylo skvělé občerstvení, tak jsme zde strávili velmi milé dopoledne a zároveň důstojně ukončili sezonu.

Záznam přenosu České televize zde.