Na kole dětem Vysočinou


V úterý 3.10.2023 byla otevřena pokladnička z 13. ročníku Na kole dětem Vysočinou. Obsahovala neuvěřitelných 30.680 Kč. Všem dárcům mnohokrát děkujeme.  Všechny prostředky byly vloženy na účet nadační sbírky a budou použity pro malé pacienty, jejich zpříjemnění pobytu v nemocnici a rekondiční pobyty.

9.9.2023

13. ročník Na kole dětem Vysočinou je minulostí.

Na náměstí v Telči se od rána začali shromažďovat cyklisté. Bylo to tím, že dnes se jel 13. ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem Vysočinou. Na náměstí krásně hrál na svůj klavír a zpíval Dominik Pavlas z Votic. Mladý muž, který navodil tu správnou atmosféru a tak nás v 10 hodin mohl přivítat místní pan starosta Vladimír Brtník. Na pódiu s ním byl i náměstek hejtmana kraje Vysočina Roma Fabeš, předseda senátu Miloš Vystrčil, primář dětského oddělení v Jihlavě Martin Zimen, jeho předchůdce ve funkci Milan Svojsík a nemohl chybět Josef Zimovčák. Všichni pánové pronesli krásná slova a Josef Zimovčák hned na začátku akce předal šek ve výši 170.000,- Kč pro dětské oddělení nemocnice v Jihlavě. No a mohlo se jet. Start si vzal na starost Miloš Vystrčil, v čele pelotonu jel Josef Zimovčák společně s Martinem Kvintusem na vysokých kolech a za nimi nás na kraj města vyprovodili místní historičtí cyklisté. Peloton byl krásně pestrobarevný a hlavně dlouhý. Necelých 200 cyklistů vytvořilo krásného pestrobarevného hada. Cestou se přidávali další a další, takže nás nakonec bylo skoro 250.

Za 45 minut jsme byli v Třešti. Tradičně nás přivítal pan starostaVladislav Hynk, na klavír vše doprovodil opět Dominik Pavlas a krásně svítilo sluníčko. Pan starosta nám mohl tedy ukázat jak krásně přesně jdou místní sluneční hodiny, které kdysi byly největší v Evropě, ale nyní jsou největší minimálně ve městě. Pan starosta nás nejen přivítal, ale předal Josefovi i šek se sumou, která odpovídala ročníku akce a byla v tisících. Moc děkujeme. Snědli jsme připravené občerstvení, udělali tradiční společnou fotku, poděkovali a jelo se dál.

Za chvilku jsme byli v Jihlavě. Tradiční zastávka je na dvoře magistrátu města. Zde byly připraveny tradiční bagety a ovoce, takže jsme se mohli krásně posilnit. Přivítala nás Magdaléna Skořepová, radní města. Předala Josefovi šek a Josef zase certifikát. Moc děkujeme. Ke všemu nám krásně hrál opět Dominik Pavlas. Po společné fotografii jsme mohli jed dál. Vyzkoušeli jsme průjezd nově změněnými jednosměrkami města a mířili k hrázi vodní nádrže Hubenov. Zde se vždy jednou za rok dá projet na kole a to při příležitosti akce Na kole dětem Vysočinou. Je to totiž nádrž na pitnou vodu a tak je sem normálně vstup zakázán. Děkujeme za každoroční zážitek, za svitu sluníčka to bylo moc působivé. Za chvíli jsme už byli v Batelově. Zde je tradiční zastávka u hasičárny, kde místní hasiči vždy přichystají občerstvení a tak nabereme síly do závěrečné části cyklojízdy. Tentokrát i na akordeon nám zahrál Dominik Pavlas a tak nás nabudil do posledních kopců.

Minuli jsme hrad Roštejn a pak už z kopce zamířili zpět do Telče. Zde nás přivítalo celkem velké množství lidí, které přilákal svou hrou a zpěvem opět Dominik a tak zatleskali přijíždějícímu pelotonu. Cyklojízda byla u cíle.

Závěrečné proslovy a tradiční tombola. Rozdali jsme ceny, poděkovali všem účastníkům, doprovodným motorkářům, policii ČR, která nám celý den zajišťovala bezpečnost a začali jsme se těšit na 14. ročník v roce 2024.

O tom kolik obsahovala zapečetěná pokladnička budeme informovat po jejím otevření.

Fotogalerie

Na kole dětem Vysočinou 2023

Zprovoznili jsme provizorní stránku, protože původní stránky nefungují korektně a poskytovatel Webnode, je doposud nedokázal opravit

Pozor změna trasy 13. ročníku

Z důvodu rekonstrukce silnice mezi Doní Cerekví a Batelovem a uzavřeného mostu před Řídelovem, pojedeme po upravené trase.
Z Doní Cerkve pojedeme do Batelova přes Spělov. Z Batelova pak vyrazíme po známé trase, ale v Rácově odbočíme na Lovětín, pojedeme přes Růženou a Doupě. Ve Vanůvku se napojíme na tradiční trasu.
mapy.cz/s/hegezurupu

GPX soubor pro navigace Na kole dětem Vysočinou 2023.gpx

13. ročník NA KOLE DĚTEM VYSOČINOU 2023

Na kole dětem Vysočinou potřinácté! Na příjemně strávený den na kole se můžete těšit i letos.

Také letos, v sobotu 9.září 2023, se uskuteční tradiční projížďka Na kole dětem Vysočinouv čele s Josefem Zimovčákem na vysokém kole. Trasa zůstává tradiční. Start bude opět na historickém náměstí v Telči, přes Třešť se peloton přesune do Jihlavy. Zde bude pro všechny účastníky malé občerstvení. Trasa dále pokračuje krásnou přírodou po hrázi vodní nádrže Hubenov a zpět do Telče. Cestou se cyklisté občerství a doplní energii ještě v Batelově. Celková délka trasy je 77 km a jede se společně za plného silničního provozu za doprovodu policie ČR. Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je charitativní akce, která si klade za cíl přispět dobré věci, podpořit nemocné děti, přilákat cyklisty nejen z Vysočiny a ukázat známé i méně známé krásy tohoto kraje. Projekt navazuje na úspěšné akce Na kole dětem Vysočinou z let 2011 - 2022. "Doufám, že co do počtu účastníků, tak i do výše vybraného finančního obnosu letošní ročník ty minulé předčí, a že si to společně užijeme. Počasí je objednáno," říká s úsměvem patron projektu Josef Zimovčák.
Trasa zde 
plakát zde

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

O projektu

Informace o charitativní cyklojízdě Na kole dětem Vysočinou

 Cyklojízda Na kole dětem Vysočinou je pro všechny, kteří chtějí
- udělat něco dobrého pro své zdraví
- udělat něco dobrého pro zdraví jiných
- poznat Vysočinu a její cyklotrasy
- strávit příjemný den se svými přáteli a známými
- potkat nové přátele
- seznámit se se světovým rekordmanem v jízdě na vysokém kole 

Pokud jsi alespoň jednou odpověděl/a "ANO,CHCI", pak počkej do 9 září 2023

PŘIDEJ SE K NÁM ! 

Budeme rádi, když se nenecháte odradit celkovou délkou trasy a zúčastníte se s námi alespoň některé z jejích části. Jaký úsek zvolíte záleží jen na vás. A že pocházíte z daleka? Tím lépe - udělejte si výlet do Telče, města šťastných lásek, poznejte její okolí, spojte poznávaní Česka se sportovní aktivitou a hlavně, přispějte na dobrou věc :)

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete, důležité je zúčastnit se, přispět dobrovolným startovným do pokladničky a udělat pohybem něco i pro sebe.

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 -18 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Můžete podpořit děti v jejich léčbě a pomoci jim vrátit se zpět do normálního života a ke zlobení.

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107 - 484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku.
Doporučené startovné  200 Kč/osoba

Trasa

Délka trasy: 77 km
Telč – Mysliboř – Sedlejov - Panenská Rozsíčka - Třešť - Jezdovice - Salavice – Pístov - Jihlava - Rantířov - Rounek - vodní nádrž Hubenov - Dvorce - Cejle - Dolní Cerekev – Spělov - Batelov - Rácov - Lovětín - Růžená - Doupě – Vanůvek - Telč

místa zastávek jsou vyznačena tučně

mapa trasy

mapa trasy zde   

soubor gpx pro navigace ke stažení zde

Časový plán

časy a kilometry jsou pouze orientační

Registrace

Registrovat se můžete pomocí formuláře níže. Pokud pojedete část trasy, napište prosím kterou. Možnost elektronické registrace končí 8.9.2023 ve 12:00. Odesláním registračního formuláře souhlasíte s uveřejněním v seznamu účastníků.


Minulé ročníky

doplníme co nejdříve


Fotogalerie

fotogalerii najdete zde

Kontakt

NA KOLE DĚTEM - nadační fond Josefa Zimovčáka
Veselí nad Moravou, Milokošť,
Na Hrázi 244,
PSČ 698 01

tel: +420 773 750 499

email: strizova@nakoledetem.cz

Partneři