Přednáška Josefa Zimovčáka v Olešnici na Moravě

V pátek 15. 11. 2019 proběhla v olešnickém kině beseda s Josefem Zimovčákem, několikanásobným mistrem světa v jízdě na historickém vysokém kole. Josef stylem sobě vlastním povykládal publiku něco málo o historii vysokých kol a o tom, jak se ke kolu dostal on. Podstatnou část přednášky vyprávěl Josef o trojici nejvýznamnějších cyklistických závodů, jichž se účastnil právě na vysokém kole (Tour de France, Giro d´ Italia, Vuelta a España). Josef samozřejmě nezapomněl ani na své pády, kterých bylo za roky jeho sportovních výkonů na vysokém kole nespočet a které končily i velmi těžkými zraněními. Nutno podotknout, že bylo jen málo těch, po kterých by hned, nebo druhý den nesedl znovu na vysoké kolo
a nedokončil započatou jízdu. 
Během večera se svými dotazy aktivně zapojili i diváci a jeden z nich si dokonce vyzkoušel jízdu na vysokém kole. Pravda, chtělo by to ještě trochu tréninku :-) .
V rámci besedy se diváci dozvěděli i o nadačním fondu Josefa Zimovčáka - Na kole dětem.  Za dobu deseti let fungování nadačního fondu se podařilo vybrat částku převyšující deset milionů korun.  K tomu nyní přibyl i výtěžek z páteční besedy v Olešnici, kde se, kromě příspěvku pět tisíc korun senátorky paní Ing. Jaromíry Vítkové, která je vášnivou cyklistkou a poskytla besedě záštitu, města Olešnice, jež přispělo deseti tisíci korunami, a sdružení nezávislých kandidátů Občané města Olešnice, které přidalo pět tisíc korun, sešlo ve formě dobrovolného vstupného dalších dva tisíce osm set padesát korun, což je, navzdory nevelké účasti, krásný výsledek.
Tedy dohromady se na této besedě nadaci přispělo 22 850,-Kč. 
Děkujeme paní senátorce, městu Olešnice, sdružení nezávislých kandidátů Občané města Olešnice a všem, kteří se zúčastnili a přispěli.

Pomáhat a přispívat lze i nadále, klidně i z pohodlí domova. Více najdete
na www.nakoledetem.cz, kde je krom informací o pořádaných akcích i číslo transparentního účtu, kam lze zaslat finanční příspěvek.

Vážení přátelé, ještě jednou děkujeme za Vaši účast a přispění dobré věci.
A s Josefovým zvoláním „Přátelé do sedátek“ se budeme těšit na setkání s Vámi při některé z etap cyklotour Na kole dětem v roce 2020.

Fotogalerie:

Pozvánka

Přijměte srdečné pozvání na přednášku - besedu s Josefem Zimovčákem, několikanásobným mistrem světa v jízdě na historickém vysokém kole. 
TÉMA: cesty Josefa Zimovčáka na vysokém kole po světě a zdolání trojice nejznámějších cyklistických závadů Tour de France, Giro d´Italia, la Vuelta Espana.
KDY: 15.11.2019 od 19,00 hodin
KDE: kino v Olešnici na Moravě
Přednáška se koná pod záštitou senátorky za KDU-ČSL paní Ing. Jaromíry Vítkové.
Garantem přednášky je Kuba Slavíček.

Vstupné dobrovolné.

Veškerý zisk bude předán nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka Na kole dětem.