Cyklotour 2017

Ústí nad Labem - Rouchovany

10. etapa: Mikulov - Rouchovany

10. etapa: Mikulov - Rouchovany

10. červen 2017 Jedeme do finále a za všechno vážně dík! Dnešní deštivý start v Mikulově prověřil morálku týmu, ale nikdo nezklamal, borci se poctivě seřadili na náměstí oděni do svých šusťákovek a po letos posledním mávnutí startovním praporem se vydali na cestu do Pohořelic.

9. etapa: Otrokovice - Mikulov

9. etapa: Otrokovice - Mikulov

9. červen 2017 Předposlední etapa veřejné cyklotour Na kole dětem vedla peloton po rovinách. Po startu na náměstí 3. května v Otrokovicích se cesta vinula do Kunovic do areálu Jízdy králů, kde Josefa s družinou přivítala velmi sympatická starostka, paní Ivana Majíčková.

8. etapa: Frýdek-Místek - Zlín

8. etapa: Frýdek-Místek - Zlín

8. červen 2017 Peloton Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem má za sebou devět dní v sedle. Je to vždycky tak. Do první poloviny se to vleče, máme toho hodně před sebou, je to pohoda. Jakmile se však přehoupne do druhé půlky, konec je najednou nějak na dohled. Ale nic netrvá věčně. Bohužel i bohudík. Ráno cyklisté vystartovali ze Zámeckého náměstí ve Frýdku-Místku.

7. etapa: Bruntál - Ostrava Hrabová

7. etapa: Bruntál - Ostrava Hrabová

7. červen 2017 Zdá se, že Josef už naplno odhodil všechny ohledy nebo snad možná ostych. Na kole letí jako šipka. Lehce nakloněné táhlé kopce prakticky nerozeznává od roviny a valí dál jako by se nechumelilo. A když dnes na náměstí v Moravském Berouně vyprávěl o tom, že lehce šlapeme do pedálů, napadlo nás, co až začne skutečně dupat.

6. etapa: Česká Třebová - Bruntál

6. etapa: Česká Třebová - Bruntál

6. červen 2017 A jsme v druhé polovině cyklotour Na kole dětem 2017. V osm hodin ráno odstartoval peloton v České Třebové a vydal se do Lanškrouna. Starosta Radim Vetchý nic neponechal náhodě, připojil se k pelotonu a dohlédl na to, aby všichni cyklisté do jeho města trefili.

5. etapa: Rychnov nad Kněžnou - Česká Třebová

5. etapa: Rychnov nad Kněžnou - Česká Třebová

5. červen 2017 Dnes byla snídaně králů, jestli kdy nějaký král vůbec takový pestrý výběr měl. Dokonce si dnes mnozí zavzpomínali na dětství a cpali se krupičnou kaší, že málem lezla i ušima. V osm hodin ráno se cyklisté sešikovali na startu před letoviskem Studánka, které leží v srdci zdejšího přírodního parku Lesa Včelný a nemohli se dočkat, až se vyhoupnou do sedel.

4. etapa: Deštné v Orlických Horách - Rychnov nad Kněžnou

4. etapa: Deštné v Orlických Horách - Rychnov nad Kněžnou

4. červen 2017 Máme se tak skvěle, že se nám letos zase nebude chtít domů. To víme už nyní. Skvělá parta brázdící už pátý den české okresní silnice dnes dorazila do Rychnova nad Kněžnou.

3. etapa: Vrchlabí - Deštné v Orlických Horách

3. etapa: Vrchlabí - Deštné v Orlických Horách

3. červen 2017 Zdravíme z Orlických hor! Dnes za sebou mají borci i početné borkyně nádhernou etapu, kterou začali v lehce zvlněném terénu a zakončili výšlapem do Deštného v Orlických horách.

2.etapa  Mladá Boleslav - Vrchlabí

2.etapa Mladá Boleslav - Vrchlabí

2. červen 2017 Třetí den, říká se kritický, je bez krize za námi. Dnešní start etapy byl posunut na desátou dopolední. Pro naše borce a borkyně byla totiž přichystána prohlídka Škoda. Muzea v Mladé Boleslavi. Byli jsme se podívat na ty nejstarší prototypy i nejnovější modely proslulé značky.

1.etapa  Zichovec - Mladá Boleslav

1.etapa Zichovec - Mladá Boleslav

1. červen 2017 V Zichovci se to ráno hemžilo novými barvami. Slušivé dresy Zichoveckého pivovaru se mísily se zelenými z letošní kolekce Na kole dětem. Na startu se sešikovali děti i dospělí z blízkého i dalekého okolí, startovní vlajka proletěla svěžím ranním vzduchem a už se jelo vstříc dnešní dávce kilometrů.

Prolog:  Ústí nad Labem - Zichovec

Prolog: Ústí nad Labem - Zichovec

31. Květen 2017 Cyklotour Na kole dětem 2017 odstartovala v Ústí nad Labem Už je to tady! Už to vypuklo! Josef Zimovčák a jeho družina opět brázdí silnice napříč naší vlastí.