Na kole dětem Polabím


2. ročník, neděle 23.6.2024 - Lysá na Labem Husovo náměstí

V neděli 23.6.2024 se uskuteční 2. ročník Na kole dětem Polabím. Organizátorem celé akce je opět Ladislav Mikeš, který se "nakazil" od Jakuba Kachlíka, který pořádá Na kole dětem Toulavou. Ladislava oslovila atmosféra pelotonu i účel celé akce. a Tak se do toho pustil a po úspěšném loňském 1. ročníku nezaváhal a připravil i druhý ročník. Trasa druhého ročníku dostála velkých změn tak, aby pro účastníky byla ještě zajímavější a krásnější. Společně se projedeme cca 70 km z Lysé nad Labem přes Nymburk, Přerov nad Labem a Brandýs nad Labem zpět do Lysé. Občerstvení po cestě zajištěno.
Sejdeme se v Lysé nad Labem a strávíme den v sedle v Polabí, což znamená, že moc kopců neočekávejte. Tak se zaregistrujte, čímž nám usnadníte organizaci a zajištění dostatečného množství občerstvení. Těšíme se na všechny účastníky.

leták ke stažení zde

O projektu

Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií. Na kole dětem Polabím je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem.

S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Polabí přišel Ladislav Mikeš, když se zúčastnil podobné akce s názvem Na kole dětem Toulavou.  Start je v Lysé na Labem na Husově náměstí v 10:00 hodin a cíl na hřišti tělovýchovného klubu Slovan Lysá nad Labem kolem 16:30. Projedeme se pěkně polabím. trasa 2. ročníku dozná drobných změn a zveřejníme ji co nejdříve. Určitě se po ní vrátíme zpět do Lysé nad Labem. I když Vám třeba 65 km připadá hodně, tak to přijďte zkusit a udidíte. Pomůžete dobré věci a zároveň uděláte i něco pro sebe.

Do pelotonu se však můžete zařadit i kdekoliv na trase. V čele pojede na vysokém kole desetinásobný mistr světa v jízdě na tomto stroji Josef Zimovčák. On sám je zároveň zakladatelem nadačního fondu Na kole dětem, který již onkologicky nemocným dětem pomáhá více jak 14 let.

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete, důležité je zúčastnit se, přispět dobrovolným startovným do pokladničky a udělat pohybem něco i pro sebe.

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na Vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107 - 484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku.
Všechny peníze, které se vyberou na této i dalších akcích, poslouží dětem po onkologické léčbě, aby se mohly zapojit do běžného života a začít zase zlobit.

Doporučené startovné  250 Kč/osoba

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

Trasa

Délka trasy: cca 70 km

Lysá nad Labem  - sraz účastníků 9:00 hod na Husově náměstí

Lysá nad Labem start  9:30
Kostomlaty -  9. km  - cca 10:00 hod
Nymburk - 17. km - 10:30 -11:00 (přestávka)
Hradištko  - 30. km - cca 12:00
Semice -  36. km - cca  12:15
Přerov nad Labem  - 40. km -  12:30- 13:15 (přestávka s občerstvením)
Čelákovice - 47. km - cca  13:45
Brandýs nad Labem - 54. km - cca 14:15 - 15:00 (přestávka s občerstvením)
Káraný - 61. km - cca 15:30
Lysá nad Labem - cíl 70 km - cca 16:00

časy a kilometry jsou pouze orientační

mapa trasy

Fotogalerie

Bude doplněna po dojezdu do cíle

Registrace

Kontakt

Ladislav Mikeš      tel: 608 751 792                            

Registrovaní účastníci

Partneři

volejte Ladislav Mikeš – 608 751 792