Na kole dětem Polabím


1. ročník, neděle 25.6.2023

V neděli 25.6.2023 se uskuteční 1. ročník Na kole dětem Polabím. Organizátorem celé akce je Ladislav Mikeš, který se "nakazil" od Jakuba Kachlíka, který pořádá Na kole dětem Toulavou. Ladislava oslovila atmosféra pelotonu i účel celé akce. a Tak se do toho pustil. Sejdeme se v Lysé nad Labem a strávíme den v sedle v Polabí, což znamená, že moc kopců neočekávejte. Tak se zaregistrujte, čímž nám usnadníte organizaci a zajištění dostatečného množství občerstvení. Těšíme se na všechny účastníky.

O projektu

Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií. Na kole dětem Polabím je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem.

S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Polabí přišel Ladislav Mikeš, když se zúčastnil podobné akce s názvem Na kole dětem Toulavou.  Start je v Lysé na Labem na Husově náměstí v 10:00 hodin a cíl na hřišti tělovýchovného klubu Slovan Lysá nad Labem kolem 16:30. Projedeme se pěkně polabím a zastavíme v Kostomlatech nad Labem,  Poděbradech a Poříčanech. Pak se vrátíme zpět do Lysé nad Labem. I když Vám třeba 65 km připadá hodně, tak to přijďte zkusit a udidíte. Pomůžete dobré věci a zároveň uděláte i něco pro sebe.

Do pelotonu se však můžete zařadit i kdekoliv na trase. V čele pojede na vysokém kole desetinásobný mistr světa v jízdě na tomto stroji Josef Zimovčák. On sám je zároveň zakladatelem nadačního fondu Na kole dětem, který již onkologicky nemocným dětem pomáhá více jak 13 let.

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete, důležité je zúčastnit se, přispět dobrovolným startovným do pokladničky a udělat pohybem něco i pro sebe.

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na Vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107 - 484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku.
Všechny peníze, které se vyberou na této i dalších akcích, poslouží dětem po onkologické léčbě, aby se mohly zapojit do běžného života a začít zase zlobit.

Doporučené startovné  200 Kč/osoba

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

Trasa

Délka trasy: 65 km
Lysá nad labem - Stratov- Kostomlaty nad Labem - Kostomlátky - Nymburk - Poděbrady - Písková Lhota - Hořátev - Zvěřínek - Sadská - Hořany - Poříčany - Velenka - Semice - Lysá nad Labem

místa zastávek jsou vyznačena tučně

mapa trasy

mapa trasy i zde      

soubor gpx pro navigace ke stažení zde

Časový plán

časy a kilometry jsou pouze orientační

Fotogalerie

bude doplněna po dojezdu akce

Registrace

Registrovaní účastníci

Kontakt

Ladislav Mikeš      tel: 608 751 792                            

Partneři

buďte první, volejte Ladislav Mikeš – 608 751 792