Na kole dětem v Ladově kraji

2. ročník se bohužel v roce 2023 z organizačních důvodů neuskuteční, tak uvidíme, zde se nám podaří obnovit tradici v roce 2024

O projektu

Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií. Na kole dětem Ladovým krajem je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem.

S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Ladově kraji přišla hejtmanka Středočeského kraje a mnichovická občanka Petra Pecková. Start a cíl je tedy v Mnichovicích, sraz je na parkovišti areálu TJ Mnichovice u Sportovní ulice v neděli 28. srpna mezi 9:00 až 10:00.

Do pelotonu se však můžete zařadit i kdekoliv na trase. V čele pojede na vysokém kole desetinásobný mistr světa v jízdě na tomto stroji Josef Zimovčák. On sám je zároveň zakladatelem nadačního fondu Na kole dětem, který již onkologicky nemocným dětem pomáhá více jak 10 let.

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete, důležité je zúčastnit se, přispět dobrovolným startovným do pokladničky a udělat pohybem něco i pro sebe.

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Za akcí stojí také Jakub Kachlík, kterému v roce 2016 onemocněl leukémií pětiletý syn. Vnímal, že léčba je náročná a chtěl pomoci dalším dětem, které toto neštěstí postihne. I proto nyní můžete podpořit děti v jejich léčbě a pomoci jim vrátit se zpět do normálního života a ke zlobení.

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107 - 484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku. Všechny peníze, které se vyberou na této i dalších akcích, putují přímo do Motolské nemocnice.

Doporučené startovné  200 Kč/osoba

Z akce bude pořizován audiovizuální  a fotografický záznam. Svojí účastí souhlasíte s jeho použitím pro účely pořadatele.

Trasa

Délka trasy: 58 km
Mnichovice - Všestary - Otice - Jažlovice - Voděrádky - Říčany - Babice - Hradešín - Doubek - Masojedy - Štíhlice - Vyžlovka - Jevany - Kostelní Střimelice - Ondřejov - Hrusice - Božkov - Mnichovice

místa zastávek jsou vyznačena tučně

Jede se z Mnichovic do Všestar přes Otice do Jažlovic, Voděrádek a Říčan. Pokračuje se do Babic, Hradešína, do Doubku, Masojed a Štíhlic kolem rozhledny Skalka na Vyžlovku. Další směr vede na Jevany, do Kostelních Střimelic, Ondřejova, Hrusic, na Božkov a zpět do Mnichovic.

mapa trasy

mapa trasy i zde      

soubor gpx pro navigace ke stažení zde

Časový plán

časy a kilometry jsou pouze orientační

Parkování na startu/ v cíli

Parkoviště TJ Mnichovice u sportovní ulice má omezenou kapacitu, je možné využít P+R u vlakového nádraží, parkoviště u trafiky nebo omezeně na náměstí (vše v mapě https://mapy.cz/s/gekutokoce).


Minulé ročníky

1. ročník, neděle 28.8.2022

V sobotu 28.8.2022 se uskutečnil 1. ročník Nakoledětem Ladovým krajem. I přes nepříznivou předpověď počasí přišlo tento charitativní projekt podpořit několik desítek cyklistů. Trasa byla téměř 60km dlouhá se skoro 800 metry do kopců. Nakonec spadlo jen pár kapek deště, které se staly příjemným osvěžením. Děkuji všem zúčastněným a organizátorům. Je neuvěřitelné kolik lidí dokáže produktivně bez vidiny zisku pro ně samé spolupracovat a tvořit takové akce. Klobouk dolů!!!

Fotogalerie

Fotogalerie 2022

Registrovaní účastníci

Kontakt

akce.laduv-kraj@laduv-kraj.cz    tel: 606 044 272                             

Jakub Kachlík  606 698 505