Cyklotour 2018

Ostrava - Horažďovice

10. Etapa  Kašperské Hory - Domažlice

10. Etapa Kašperské Hory - Domažlice

9. června 2018 A je to. Devátý ročník cyklotour Na kole dětem je minulostí. Ale než se dostaneme k bilancování, podám report ze závěrečné desáté etapy. Vlastně, bylo by dobré zmínit večer před touto etapou. Naši borci se sešli u jednoho stolu v kašperskohorské restauraci, do čela posadili Josefa a společně vykládali a promlouvali o... o čem....

9. Etapa  Rokycany - Kašperské Hory

9. Etapa Rokycany - Kašperské Hory

8. června 2018 Přátelství. Je to nakažlivé tady v pelotonu Na kole dětem. Ne jeden z cyklistů to poznal. Jak se jednou na nějaké ty kilometry přidáte, je velmi pravděpodobné, že se jindy začleníte znovu. Přemýšlím, čím to asi je.

8. Etapa  Družec - Rokycany

8. Etapa Družec - Rokycany

7. června 2018 Dalo by se říci, že co člen základního pelotonu Na kole dětem, to příběh. Každý máme ten svůj, který je neotřelý a originální. Ráda bych Vám dnes ve zkratce vyprávěla o tom, jak se Ivan Burkert, náš skvělý kamarád, neodmyslitelný člen pelotonu, motor dobré zábavy, tahoun všech večerních seancí a také cestovatel a spisovatel, poprvé potkal s Josefem Zimovčákem....

7. Etapa  Brandýs nad Labem- Stará Boleslav – Družec

7. Etapa Brandýs nad Labem- Stará Boleslav – Družec

6. června 2018 Než odstartujeme z dvouměstí, odkud nás vyprovodil pan starosta Ing. Vlastimil Picek, přiblížíme pár osobností z pelotonu. Dnes i mimo peloton. Jsou to pánové MOTO a MOTO – tak to mají na reflexních vestách. V jedné je navlečen Vláďa, v druhé Roman, sedlají silné mašiny a doprovázejí nás od Ostravy až do Domažlic....

6. Etapa  Pardubice - Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

6. Etapa Pardubice - Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

5. června 2018 Pardubice – Stará Boleslav, 143 km, průměr 21 km/h, na mém computeru max. rychlost 43 km/h Ze slíbených 135 km to vyšlo o kousek víc, někde byla objížďka, jinde jsme si kousek zajeli. Než se pustíme od města k městu, znovu nahlédneme do pelotonu....

5. Etapa Jihlava - Pardubice

5. Etapa Jihlava - Pardubice

4. června 2018 118 km, průměr 20 km/h, max. rychlost (alespoň na mém computeru) 53,2 km/h

4. Etapa Brno - Jihlava

4. Etapa Brno - Jihlava

3. června 2018 Zatím nejdelší letošní etapa byla brdeček za brdečkem, případně zoubek za zoubkem, zkrátka nahoru dolů. Na computeru jsem měl průměr 18,5 km/h, nejvyšší rychlost 51,5 km/h – takhle jezdí Pepa Zimovčák.

3. Etapa Drslavice - Hustopeče

3. Etapa Drslavice - Hustopeče

2. června 2018 Než se vydáme na třetí etapu, musíme připomenout princip, na jakém účastníci našeho pelotonu absolvují cyklotour. Tak zaprvé: Každý si svoji účast platí, takže náklady v tomto ohledu činí nulu. Mnozí si berou na cyklojízdu dovolenou, kdo nemůže, jede třeba jen jeden nebo dva dny. Kromě toho se rozumí samo sebou, že každý navíc přispěje, jak může, může-li.

2. Etapa Valašské Klobouky - Drslavice + Valašské školní kritérium

2. Etapa Valašské Klobouky - Drslavice + Valašské školní kritérium

1. června 2018 Aby v tom byl pořádek: prolog jsme vzali jako první etapu, dnes jedeme třetí den, tedy třetí etapa, ač to v programu vedeme jako etapu druhou.

1. Etapa Lipník nad Bečvou - Horní Lideč

1. Etapa Lipník nad Bečvou - Horní Lideč

31.května 2018 1. etapa 9. ročníku startuje v Lipníku nad Bečvou. Údolím Bečvy vyrazíme směr Přerov, téměř po rovině dojedeme přes Chropyni až do Kroměříže, využijeme cyklostezku v blízkosti řeky Moravy směr Otrokovice.

Prolog:  Ostrava - Lipník nad Bečvou

Prolog: Ostrava - Lipník nad Bečvou

30.května 2018 Letošní ročník jsme zahájili vloni, když jsme se. 6-listopadu sešli v Praze. Josef Zimovčák tehdy představil, kudy povede letošní ročník Cyklotour.